





- Snelle levering!
- Gratis verzending vanaf €50,-
- Dé expert in beits, olie, verf en meer!
- 15% korting voor zakelijke klanten!
Woca hout olie voor buiten is een zeer revolutionaire watergedragen olie die het hout beschermd en onderhoud. De olie droogt snel, is makkelijk te gebruiken en heeft een matte en natuurlijke uitstraling. Door de pigmenten die de olie aan brengt is het hout lang beschermt tegen UV-stralen. De olie kan gebruikt worden voor meubels maar ook voor gevels, terrassen, schuttingen, tuinhuizen en nog veel meer. De olie is overal in de tuin inzetbaar. Dit geldt zowel voor hardhout als zachthout. De olie dient na verloop van tijd opnieuw aangebracht te worden om de bescherming te behouden. Hoe donkerder de kleur, hoe sterker doorgaans de bescherming en hoe langer deze ook mee gaat. Dit blik is normaal gesproken genoeg voor 15 tot 20 vierkante meter.
Olie kan in principe op alle houtsoorten gebruikt worden! Hieronder vindt u een lijst van populaire houtsoorten en welke kleuren hier populair bij zijn!
Het is belangrijk dat bij aanbrengen het hout niet te nat is. De maximaal houtvochtigheid is 17%. Ook is het belangrijk dat het minstens 13 graden is buiten. Hoge temperaturen en vel zonlicht ook het liefste mijden. Roer de olie goed door voor gebruik. De olie is vervolgens makkelijk aan te brengen met een kwast. Een perfecte kwast hiervoor vindt u onderaan deze pagina. De olie heeft soms nog een wat rare kleur tijdens het aanbrengen. Dit veranderd na een paar minuten doordat het water verdampt. Verwijder na maximaal 5 minuten overtollige olieresten. Hierbij is het vooral belangrijk dat u op de verbindingen en groeven let. Ziet het oppervlakte er nog niet verzadigd uit? Dan dient u de behandeling te herhalen.
Wanneer u deze olie wilt gebruiken, is het belangrijk om te beseffen dat de kleur van het eindresultaat afhankelijk is van de ondergrond. Op de ene plank kan het er net even anders uit zien de op de andere. Dit geldt vooral bij lichte kleuren. Hoe donkerder de kleur, hoe minder dit het geval is. Om deze reden adviseren wij eigenlijk altijd om testers te gebruiken! Deze testers zijn verkrijgbaar in onze webshop. Bij gerelateerde producten op deze pagina vindt u de testers. Een testers is een kleine verpakking met 25ml zodat u op een extra stukje hout, of op een onopvallende plek, de kleur kunt testen. Laat het geheel een paar dagen drogen, de kleur trekt in de eerste week soms nog bij. Zo kunt u beter overwogen een keuze maken. Wanneer u een blik van 2,5 liter besteld, kan het slim zijn om een tester mee te bestellen. Zo kunt u eventueel bij tegenvallend resultaat het blik nog retourneren.
U kunt na droging de olie opwrijven met een daar voor bedoelde witte pad en padhouder. Dit zorgt voor een extra slijtvaste en licht glimmend oppervlakte. Deze methode wordt met name vaak gebruikt bij terrassen en meubels.
Bij niet eerder geïmpregneerde naaldhout zoals grenen, vuren en lariks, kan het verstandig zijn om eerst een primer te gebruiken. Een goede primer zorgt voor extra bescherming, betere hechting en minder onderhoud. Woca ontwikkelde hiervoor een onzichtbare primer. Met Woca Outdoor Woodprimer kunt u naaldhout en eikenhout impregneren om vervolgens of te maken met deze exterior olie van Woca.
U kunt op deze pagina kiezen uit verschillende kleuren. Deze kleuren zijn afgebeeld in de afbeeldingen op deze pagina. Alle kleuren zijn verkrijgbaar in 2,5 Liter blikken. U kunt met deze inhoud kiezen uit Naturel, wit, teak, zwart, grijs, walnoot, bangkirai, antraciet en lariks, Roodbruin en Zilver. In de onderstaande video laten we de kleur bankirai zien, mogelijk de populairste kleur van Woca. Ook leggen we een aantal voordelen van deze olie uit.
Vul uw aankoop verder aan!